Патологоанатомічний музей

Наступна

 

 

При вивченні курсу патологічної фізіології і патологічної анатомії сільськогосподарських тварин студентами велике значення мають практичні заняття, в процессі яких студенти отримують чітке уявлення про морфологічні зміни при різних захворюваннях, виробляють навики діагностики хвороб по їх патологоанатомічним і гістологічним проявам. Знаючи, що сприйняття будь-якої інформації, у тому числі навчальної, відбуваються за допомогою аналізаторів: зорового - 90%, слухового - 9%, тактильного - 1%, при вивченні патанатомії використовється велика кількість наочності. Основою наочності патологічної анатомії являються патологоанатомічні препарати, за якими вивчаються морфологічні зміни.

muzey anatomii    В Козелецькому коледжі ветеринарної медицини в 1980 році створений патологоанатомічний музей. При створення музею враховували вимоги програми навчальної дисципліни "Патологічна фізіологія і патологічна анатомія сільськогосподарських тварин", відбирали препарати, які відображають патологічний процес в розвитку (від початкової стадії до закінчення).

     В патологічному музеї нараховуються до 900 препаратів. Облік препаратів ведеться в спеціальному журналі, де вказується номер препарату, назва, дата виготовлення, хто виготовив. Зберігаються музейні препарати у шафах і вітринах. На кожен з них наклеєна етикетка з назвою препарату, датою виготовлення.

     Для виготовлення музейних препаратів брали патологічно змінені органи, частини органів, тканини від свіжих трупів, вимушено забитих або загиблих тварин. Від трупів дрібних тварин для виготовлення препаратів брали цілі органи, а від великих - в більшості випадків окремі уражені ділянки органів. Причому для більшої демонстрації виготовленого препарату, ділянка органу складається з уражені ділянки органу складаються з ураженої та здорової тканини.

     Патологоанатомічні препарати в музеї розміщені по секціях згідно навчальної програми.

     Препарати музею сприяють ефективному засвоєнню паталогічної анатомії, допомагають зрозуміти і запам'ятати патологічні процеси. Звичайно ні словесний опис, ні якісні малюнки не можуть дати такого чіткого уявлення про патологічні зміни в органах, як натуралний препарат. Також зміни в органах, як натуральний препарат. Також зміни в органах необхідно зберігати для уточнення патологоанатомічного діагнозу.

     Застосування препаратів дає можливість зробити заняття цікавим та змістовним, полегшити розуміння важких питань, підняти науковий рівень і творчий характер закладу.

     Робота студентів в музеї сприяє формуванню їх пізнавальної активності, здатності до порівняння, узагальнення, На базі музею працює патологоанатомічний гурток, члени якого виготовляють патологоанатомічні препарати.

Morfologichniy korpus