Студенту Студенту

Порядок реагування на доведені випадки булінгу (цькування)

  1. Підставою для реагування в закладі освіти на випадки булінгу (цькування) є заява або повідомлення, про випадок та/або підозру його вчинення стосовно неповнолітньої особи та/або такою особою стосовно інших учасників освітнього процесу, отриманої суб'єктами реагування на випадки булінгу (цькування) в закладі освіти.

Повідомлення можуть бути в усній та/або письмовій формі, в тому числі із застосуванням засобів електронної комунікації (телефон, соціальні мережі, електронна пошта, електронні месенджери, офіційні веб ресурси та ін.).

  1. Повідомляти про випадки булінгу (цькування) в закладах освіти може будь-яка особа, учасником або стороною якого вона стала або яка підозрює про його вчинення стосовно неповнолітньої особи або про який отримала достовірну інформацію.

До булінгу (цькування) в закладах освіти належать випадки, які відбуваються безпосередньо в приміщенні закладу освіти та на прилеглих територіях (включно з навчальними приміщеннями, приміщеннями для занять спортом, проведення заходів, коридорами, роздягальнями, вбиральнями, їдальнею тощо) або за межами закладу освіти під час заходів, передбачених освітньою програмою, планом роботи закладу освіти, та інших освітніх заходів, що організовуються за згодою керівника закладу освіти, в тому числі дорогою до (із) закладу освіти.

  1. Ознаками булінгу (цькування) є систематичне вчинення учасниками освітнього процесу діянь стосовно малолітньої чи неповнолітньої особи та (або) такою особою стосовно інших учасників освітнього процесу, в тому числі із застосуванням засобів електронних комунікацій, а саме:

умисне позбавлення їжі, одягу, коштів, документів, іншого майна або можливості користуватися ними, перешкоджання в отриманні освітніх послуг, примушування до праці та інші правопорушення економічного характеру;

словесні образи, погрози, у тому числі щодо третіх осіб, приниження, переслідування, залякування, інші діяння, спрямовані на обмеження волевиявлення особи;

будь-яка форма небажаної вербальної, невербальної чи фізичної поведінки сексуального характеру, зокрема принизливі погляди, жести, образливі рухи тіла, прізвиська, образи, жарти, погрози, поширення образливих чуток; будь-яка форма небажаної фізичної поведінки, зокрема ляпаси, стусани, штовхання, щипання, шмагання, кусання, завдання ударів; інші правопорушення насильницького характеру.

  1. Педагогічні (науково-педагогічні) та інші працівники закладу освіти у разі, якщо вони виявляють булінг (цькування), зобов’язані:

вжити невідкладних заходів для припинення небезпечного впливу; за потреби надати домедичну допомогу та викликати бригаду екстреної (швидкої) медичної допомоги для надання екстреної медичної допомоги; звернутись (за потреби) до територіальних органів (підрозділів) Національної поліції України;

повідомити керівника закладу освіти та принаймні одного з батьків або інших законних представників малолітньої чи неповнолітньої особи, яка стала стороною булінгу (цькування).

  1. Керівник закладу освіти:

у разі отримання заяви про випадок булінгу (цькування) не пізніше однієї доби повідомляє територіальний орган (підрозділ) Національної поліції України про звернення, одного з батьків або законних представників неповнолітньої особи; для невідкладного надання психологічної допомоги (за потреби) інформує територіальний орган (підрозділ) служби у справах дітей та/або центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді; для організації надання медичної допомоги постраждалій особі (за потреби) викликає бригаду екстреної (швидкої) медичної допомоги;

призначає уповноважену особу, скликає та визначає наказом склад комісії з розгляду випадків булінгу (цькування) з метою проведення розслідування;

у випадку тимчасової відсутності уповноваженої особи визначає цим наказом особу зі складу комісії, відповідальну за підготовку матеріалів для засідання (шляхом опитування учасників випадку, з’ясування наявності фото та відеофіксацій, психологічної характеристики сторін тощо );

інформує особу, яка звернулась із заявою, про подальший порядок її розгляду;

скликає засідання комісії з розгляду випадків булінгу (цькування) не пізніше, ніж три робочі дні з дня надходження заяви про випадок або підозру з метою планування та застосування необхідних заходів реагування.

Діяльність комісії закладу освіти з розгляду випадків булінгу

(цькування)

  1. Комісія з розгляду випадків булінгу (цькування) є колегіальним органом закладу освіти, яка скликається в кожному окремому випадку надходження заяв про випадки булінгу (цькування) в закладі освіти не пізніше ніж три робочі дні з дня надходження заяви або повідомлення.
  2. До складу комісії входять уповноважена особа та інші зацікавлені особи (педагогічні працівники, практичний психолог, медичний працівник та інші особи) за рішенням керівника закладу освіти.

До участі в засіданні комісії також можуть бути залучені сторони булінгу (цькування) (за потреби), один з батьків або законних представників неповнолітнього кривдника та потерпілого, представники інших суб’єктів реагування на випадки боулінгу (цькування) в закладах освіти та інших зацікавлених сторін.

Комісія на своїх засіданнях розробляє пропозиції та рекомендації з питань, що належать до її компетенції.

  1. За підсумками роботи комісії складається протокол.
  2. За виконання та моніторинг запланованих заходів відновлення та нормалізації психологічного клімату в закладі освіти та визначених рекомендацій для учасників булінгу (цькування) згідно з протоколом засідання комісії відповідає уповноважена особа або особа, яка її замінює у разі відсутності відповідно до наказу про склад комісії.
  1. До повноважень комісії належать:

розгляд та аналіз матеріалів за результатами проведенного розслідування щодо з'ясування обставин на підставі заяви про булінг (цькування);

визначення сторін булінгу (цькування), можливих причин та необхідних заходів для їх усунення;

планування заходів стабілізації психологічного клімату у колективі, формування емпатії між сторонами булінгу (цькування) та надання соціальних та психолого-педагогічних послуг сторонам булінгу (цькування), в тому числі із залученням необхідних фахівціві з надання правової, соціальної та іншої допомоги тощо;

формування рекомендацій для педагогічних працівників закладу освіти щодо доцільних методів навчання та організації роботи з неповнолітніми сторонами булінгу (цькування) та їхніми батьками або законними представниками;

формування рекомендацій для батьків або законних представників неповнолітньої особи, яка стала стороною булінгу (цькування).

Відповідальність осіб, причетних до булінгу (цькування).

Порядок застосування заходів виховного впливу

  1. Відповідно до Кодексу України про адміністративні правопорушення, діяння учасників освітнього процесу, які полягають у психологічному, фізичному, економічному, сексуальному насильстві, у тому числі із застосуванням засобів електронних комунікацій, що вчиняються стосовно неповнолітньої особи або такою особою стосовно інших учасників освітнього процесу, внаслідок чого могла бути чи була заподіяна шкода психічному або фізичному здоров’ю потерпілого, є адміністративним правопорушенням.
  2. Якщо потерпілій від булінгу особі завдано матеріальної шкоди та/або різного ступеня тілесних ушкоджень, винна особа буде додатково притягнена до цивільної та/або кримінальної відповідальності.
  3. Заходи виховного впливу – заходи, які застосовуються під час освітнього процесу щодо сторін булінгу та забезпечують корекцію їхньої поведінки, зокрема виправлення деструктивних реакцій та способів поведінки у міжособистісних стосунках.
  4. Заходи виховного впливу до сторін булінгу є обов’язковими незалежно від результатів здійснення провадження у справі про адміністративне правопорушення за статтею 1734 КУпАП «Булінг (цькування) учасника освітнього процесу».
  5. Заходи виховного впливу до сторін булінгу у коледжі застосовуються з метою:

- відновлення та нормалізації відносин між сторонами булінгу після відповідного випадку;

- недопущення повторення випадку булінгу між сторонами булінгу;

- загальної превенції випадків булінгу у коледжі.

  1. Необхідні заходи виховного впливу до сторін булінгу визначає комісія з розгляду випадків булінгу в коледжі, зокрема:

- мету, конкретні завдання, зміст, методи та форми заходів виховного впливу;

- критерії визначення співвідношення між запланованими та отриманими результатами заходів виховного впливу.

Моніторинг ефективності застосування заходів виховного впливу до сторін булінгу та необхідність їх коригування визначає комісія з розгляду випадків булінгу в коледжі на черговому засіданні.

7.Заходи виховного впливу реалізуються педагогічними/науково-педагогічними працівниками коледжу, фахівцями служби у справах дітей та центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді із залученням необхідних фахівців із надання правової, психологічної, соціальної та іншої допомоги, в тому числі територіальних органів (підрозділів) Національної поліції України та інших суб’єктів реагування на випадки булінгу.

Суб’єкти реагування на випадки булінгу в коледжі під час реалізації заходів виховного впливу діють в межах повноважень, передбачених законодавством та цим Порядком.

  1. Психологічний та соціально-педагогічний супровід застосування заходів виховного впливу в академічній групі, в якій стався випадок булінгу, здійснюють у межах своїх посадових обов’язків практичний психолог коледжу, зокрема:

- діагностику рівня психологічної безпеки та аналіз її динаміки;

- розробку програму реабілітації для потерпілого (жертви) та її реалізацією із залученням батьків або інших законних представників неповнолітньої особи;

- розробку корекційної програми для кривдника (булера) та її реалізацією із залученням батьків або інших законних представників неповнолітньої особи;

- консультативну допомогу всім учасникам освітнього процесу;

- розробку та реалізацію профілактичних заходів.

9 Педагогічні або науково-педагогічні працівники, які забезпечують освітній процесс для групи, в якій зафіксовано випадок булінгу:

- виконують рекомендації комісії з розгляду випадків булінгу в закладі освіти щодо доцільних методів організації освітнього процессу з неповнолітніми сторонами булінгу та їхніми батьками або законними представниками;

- забезпечують інтеграцію антибулінгового компоненту в освітній процесс;

- виробляють спільно з здобувачами освіти правила взаємодії групи під час освітнього процессу.

  1. Відповідальність осіб, причетних до булінгу передбачена статтею 1734 КУпАП «Булінг (цькування)учасника освітнього процесу».

Порядок подання та розгляду (з дотриманням конфіденційності) заяв про випадки насильства, боулінгу (цькування)

  1. Учасники освітнього процесу у разі виявлення ознак чи факторів, що можуть  вказувати на насильство, булінг, складні життєві обставини, жорстоке поводження з дитиною/працівником закладу освіти або ризики щодо їх виникнення стосовно дитини/ працівника закладу освіти, можуть подати письмову заяву уповноваженій особі закладу освіти (Катерині ШУМАР – практичному психологу).

      Заява подається у письмовому вигляді на ім’я керівника освітнього закладу відповідно до Закону України «Про          звернення громадян». Право подати заяву мають здобувачі освіти, їх батьки, педагоги, інші учасники освітнього        процесу. Заява заповнюється державною мовою, розбірливим почерком. Виправлення не допускаються. У заяві          необхідно вказати: прізвище, ім’я, по батькові заявника, адресу фактичного проживання, контактний телефон;            статус (постраждалий чи свідок булінгу); навести розгорнутий виклад фактів; інформацію щодо джерела                    отримання інформації; тривалість; дата подання заяви та особистий підпис.

  1. Наказом по закладу освіти створюється Комісія з розгляду випадків булінгу (цькування) за участі педагогічних працівників, соціального педагога, батьків потерпілого та булера, керівника закладу, інших зацікавлених осіб.
  2. Уповноважена особа закладу освіти у 3-денний період з моменту отримання заяви скликає засідання Комісії з розгляду випадків насильства, булінгу (цькування).
  3. Уповноважена особа у разі виникнення підозри, або отримання заяви щодо   насильства, булінгу, жорстокого поводження з дитиною/працівником закладу освіти або якщо є реальна загроза його вчинення (удома, з боку однолітків, з боку інших) проводить зустріч із особою, стосовно якої є інформація про жорстоке поводження, намагається розговорити, встановити контакт, довірливі стосунки та надати емоційну підтримку; проявити інтерес, дружелюбність, щирість, теплоту і симпатію, постраждала особа має відчути, що її дійсно чують і розуміють. У процесі розмови, якщо особа підтверджує факт жорстокого поводження чи насильства щодо неї, уповноваженій особі необхідно з’ясувати терміни подій, які відбулися, та отримати їх опис.
  4. Комісія з розгляду випадків насильства, булінгу (цькування) у 7-денний період з моменту отримання заяви проводить розслідування, з’ясовує всі обставини та за результатами розслідування приймає відповідне рішення та рекомендації. За підсумками роботи комісії складається протокол.
  5. Для прийняття рішення та вжиття відповідних заходів реагування результати проведеного розслідування узагальнюються наказом по закладі освіти.
  6. Якщо випадок цькування був одноразовим, питання з налагодження мікроклімату в освітньому середовищі та розв’язання конфлікту вирішується у межах закладу освіти учасниками освітнього процесу. Результат розслідування та рішення комісії доводиться керівником закладу до відома постраждалого. У випадку, якщо постраждалий не згодний з рішенням комісії, керівник закладу повідомляє про право звернутися із заявою до органів Національної поліції України.
  7. Якщо комісія визнала, що це був булінг, а не одноразовий конфлікт, то керівник закладу освіти повідомляє уповноважені підрозділи органів Національної поліції України та Службу у справах дітей.
  8. Уповноважена особа або особа, яка її замінює у разі відсутності відповідно до  наказу про склад комісії, згідно з протоколом засідання комісії відповідає за виконання та моніторинг запланованих заходів відновлення та нормалізації психологічного клімату в закладі освіти та визначених рекомендацій для учасників булінгу  (цькування).
  9. Рішення Комісії з розгляду випадків булінгу реєструється в окремому журналі (паперовий вигляд) з оригіналами підписів усіх її членів.
  10. Не залежно від рішення комісії, керівник закладу забезпечує виконання заходів  для надання соціальних та психолого-педагогічних послуг здобувачам освіти, які  вчинили булінг (цькування), стали його свідками або постраждали від нього.

Заява

Стоп булінг!

Наказ "Про призначення відповідальної особи з питань протидії булінгу в коледжі"

План заходів спрямованих на запобігання та протидію булінгу (цькуванню)

Порядок подання та розгляду (з дотриманням конфіденційності) заяв про випадки насильства, боулінгу (цькування) у ВСП «Козелецький фаховий коледж ветеринарної медицини БНАУ»

Порядок реагування на доведені випадки булінгу (цькування) у ВСП «Козелецький фаховий коледж ветеринарної медицини БНАУ»

Періодичні видання

 №  Назва № журналу  Видавництво

1

Здоров'я тварин і ліки  3-6 (березень - червень) Укрзооветпромпостач, 2022
 2 Здоров'я тварин і ліки 7-8 (липень - серпень) Укрзооветпромпостач, 2022
 3 Здоров'я тварин і ліки 9 - 10 (вересень - жовень) Укрзооветпромпостач, 2022
 4 Здоров'я тварин і ліки  11 - 12 (листопад - грудень)   Укрзооветпромпостач, 2022

Порадu психолога. Як дистанційне навчання зробити продуктивним i комфортним.

unnamed1

  • Розділяйте робочий простір.                                                                                                                Зонуйте приміщення: зона відпочинку, зона навчання. Важливо відокремити робочий простір від домашнього. Якщо є можливість - працюйте деінде, але не там де спите чи харчуєтеся.

 

Детальніше:Порадu психолога. Як дистанційне навчання зробити продуктивним i комфортним.

Антикорупційні заходи

ГАРЯЧА ЛIНIЯ

ДЛЯ ПОВІДОМЛЕННЯ ПРО МОЖЛИВІ

ФАКТИ КОРУПЦІЙНИХ ПРАВОПОРУШЕНЬ У

КОЛЕДЖІ:

(04646) 2-14-83

 

Захищенна, електронна адреса коледжу
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. 

hotline

 

ГАРЯЧА ЛIНIЯ

ДЛЯ ПОВІДОМЛЕННЯ ПРО МОЖЛИВІ ФАКТИ КОРУПЦІЙНИХ ПРАВОПОРУШЕНЬ:


НАЦІОНАЛЬНОГО АГЕНСТВА З ПИТАНЬ ЗАПОБІГАННЯ КОРУПЦІЇ (044)2000691                 
НАЦІОНАЛЬНОГО АНТИКОРУПЦІЙНОГО БЮРО УКРАЇНИ  0800503200
ГЕНЕРАЛЬНОЇ ПРОКУРАТУРИ УКРАЇНИ  0800507001
СЛУЖБИ БЕЗПЕКИ УКРАЇНИ   0800501482
hotline
   

Грант для студентів

Запрошуємо студентів Козелецького коледжу ветеринарної медицини взяти участь у соціальній програмі Scholarship.

Головний приз - гранти (стипендія) на сплату року навчання в українському ВНЗ. Ці суми будуть розподілятися між учасниками, які написали найкращі роботи.

Наразі відкрито 2 номінації:

35.300 грн. - https://seoquick.com.ua/scholarship-ua/

15.000 грн. - https://pizza.od.ua/ua/scholarship/

Участь повністю безкоштовна.

Ми оплачуємо навчання в усіх закладах, як приватних, так і державних, а також прагнемо знайти талановитих молодих спеціалістів.

Запитання та роботи можно надсилати через сайт або на пошту: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Дочірні категорії